neljapäev, 3. september 2015

´Sügis on nagu teine kevad, mil iga leht on nagu lill´ A.Camus

Nagu sõrmenipsuga algas september sügise ilmaga, nagu oleks lastel veel sellest vähe, et suvine vabadus on otsas ja tuleb jälle koolipinki nühkima hakata. Vihmasest ilmast inspireeritult valmis vihmakee.
Pilve osa on tehtud valgest kunstnahast, mis on kleebitud papile...mis teiste detailide kinnitamisel ei osutunud väga heaks mõtteks, kuna see hakkas katki minema. Oleks pidanud vist kasutama vilti ja palju pva-liimi. Aga eks tehes õpibki.

Lisaks vihmakeele olen juba vääääga pikka aega vaadanud youtubes mitmeid videosid junk journalite valmistamisest ja käed on koguaed sügelenud, et tahaks ise ka teha. Kuigi mul seda vaja ei olnud, siis tegin ühe valmis.
Õiges junk journalis kasutatakse igasugust pahna, mis on seisma jäänud, nagu ka nimi ütleb otsetõlkes - prügi ajakiri/päevik :) aga mina nii teha ei saanud, sest ei suutnud oma "prügi" seest valida, mida võtta ja mida jätta. Seega kasutasin nii uusi kui vanu asju. Kui aus olla, siis vanadeks asjadeks on üks hinnasilt ja vana saksakeelne zooloogia raamat, mille lehed on väga rabedad ning mille 50 sendiga taaskasutuskeskusest leidsin. Just sellisteks isetegemisteks ma selle soetasingi. 
Markidega lehed on pärit Eesti Looduse vanadest ajakirjadest, mille me õega kunagi lolli peaga ajakirjast välja lõikasime ning siis ülejäänud ajakirjad kasti tagasi panime ja kui praegu maal neid lugeda, siis on mõndadest pool teksti puudu. Eks noorena saab ikka selliseid lollusi tehtud, kui ei oska veel asju väärtustada. Aga kasutasin need nüüd ära, sest sobisid muude osadega kokku. 
 Lisaks kasutasin kogu märkmiku vältel ka oma ühte suurt lemmikut sildi augurauda ja ka uusi lemmikuid valgeid jutumulli kujuga stikynotesid, mis maksid Tiger'i poes vaid 1 eur (plakatil oli kaks hunnikut väikseimaid ja üks hunnik piklikku jutumulli). NB! Tartu Lõunakeskuses on nüüd Tiger'i pood. Mulle meeldisid need eriti nende valge värvi pärast, sest vahel on vaja panna kirja mingit asja, mis ei ole ülitähtis, et seda roosa stikynotesi peale panna, kuid samas ei ole nt ruumi ka märkmikus joonte peale kirjutada. Seega minule väga hea leid. Olen juba pea veerand ära kasutanud ja mul on need olnud vähem kui nädal :)
Nagu juba mainisin, siis egas ma ei tea, mida ma selle märkmikuga pihta hakkan, kuid vähemalt sai sügeluse kätest välja ja see asi on nüüd ka järgi proovitud. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar